Koncert Gospel na Skałce jest zwieńczeniem wydarzenia Gospel City czyli warsztatów muzycznych dla małopolskich chórów gospel.

Każdego roku do udziału w projekcie Stowarzyszenie Gospel zaprasza wyjątkowych artystów. W roku 2021 są to:

Dyrygenci

Rhonda Adams – instruktor

Rhonda L. Adams – urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku, wraz z rodziną zamieszkała w Polsce, tu też wraz z mężem założyła Fundację Źródło Życia. Od 2012 roku śpiewa i dyryguje chórem Kraków Gospel Choir. W 2017 założyła pierwszy chór gospel w Szydłowcu. Rhonda śpiewa gospel od 6 roku życia. Była członkiem chóru Indiana State Youth Choir.

Anna Madej – instruktor

Anna Madej – wokalistka, dyrygentka, kompozytorka, pedagog, liderka zespołu Play&Pray. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim, wydziału jazzu katowickiej Akademii Muzycznej oraz Edukacji Muzycznej w zakresie śpiewu estradowego na UJK w Kielcach. Instruktorka krakowskiej Szkółki TGD i dyrygentka dwóch krakowskich chórów: Gospel Voice i Grodzka Gospel Choir. Prowadzi warsztaty gospel i warsztaty muzyczne dla solistów i chórów w Polsce i za granicą. W 2018 roku miała premierę debiutancka płyta „Królestwo” zespołu Play&Pray, na której można znaleźć kilka jej autorskich kompozycji i we wszystkich utworach usłyszeć solowy głos. Miłość do śpiewu, muzyki rozrywkowej i pedagogiki wokalnej doprowadziła do otwarcia Autorskiej Pracowni Muzycznej, którą prowadzi w rodzinnej miejscowości.

Patrycja Stachura – instruktor

Patrycja Stachura – jej przygoda z muzyką gospel rozpoczęła się, gdy mając 12 lat dołączyła do chóru gospel. W tym czasie brała udział w wielu warsztatach i koncertach muzyki gospel, poznając topowych wykonawców tego gatunku. Te doświadczenia zaszczepiły w niej pasję do Gospel i były ważne dla przyszłej muzycznej i życiowej drogi. Sama przyznaje, że już wtedy wiedziała, że będzie wiązać z tym swoją przyszłość, mimo, że w kolejnych latach więcej uwagi poświęciła pokrewnym gatunkom muzyki, takim jak soul, jazz i blues. Jej pragnienia dogoniły ją, kiedy w 2013 r. dołączyła do gospelowej grupy „Regeneration”, w której pod okiem Briana Fentress’a doskonaliła swoje zdolności i zdobywała doświadczenie na krajowych i zagranicznych scenach. Kolejnym krokiem na jej muzycznej drodze było prowadzenie powstałego w 2015 r. Mistral Gospel Choir , w którym Patrycja stawiała pierwsze kroki jako dyrygent chóralny. Następne lata Patrycja poświeciła głównie rodzinie, ale macierzyństwo poprowadziło ją w kierunku prowadzenia chóru i warsztatów gospel dla dzieci i młodzieży. W międzyczasie współpracowała również z raperem Kolah i angażowała się w projekty muzyki uwielbienia. Obecnie Patrycja dzieli się swoimi umiejętnościami i pasją prowadząc dwa chóry gospel: Camino oraz Raba Gospel Choir.

Band

Łukasz Giergiel – perkusja

Łukasz Giergiel – absolwent Szkoły Muzycznej I st. w Myślenicach w klasie prof. Beaty Wilewskiej, a także Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji jazzowej i instrumentów perkusyjnych pod kierunkiem dr Łukasza Żyty. Występował m.in. z Robertem Cudzichem, Nikolą Kołodziejczykiem, Agnieszką Kiepuszewską. Brał udział w takich projektach muzycznych jak Cashmere, PDF, Gospel City, Warsztaty Gospel w Busku Zdroju. Na stałe współpracuje też z: Soul’n’Voices, Joyful Voice oraz Kraków Gospel Choir.

Mateusz Madej – gitara elektryczna

Mateusz Madej – producent, gitarzysta, klawiszowiec i wokalista. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bielsku-Białej oraz krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Obecnie programista i członek kolektywu muzycznego Wynik Współpracy.

Szymon Markiewicz – instrumenty klawiszowe

Szymon Markiewicz – dyrygent, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w latach 2007-09 kształcił się także w Berklee Collage of Music w USA. Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA. W latach 2005-10 dyrektor muzyczny i dyrygent Kraków Gospel Choir. Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA. Koncertował w Polsce, Danii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych współtworząc koncerty z chórami i artystami z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Łotwy oraz Stanów Zjednoczonych.

Paweł Seweryn – instrumenty klawiszowe

Paweł Seweryn – pianista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie w klasie fortepianu, entuzjasta organów Hammonda. Na stałe współpracuje z najstarszym krakowskim chórem gospel: Kraków Gospel Choir (od 2000 r.) a także : Grodzka Gospel, DeocentriCity, Soul’n’Voices, Play&Pray i Szkółka TGD. Koncertuje w kraju i za granicą (Dania, Niemcy, USA, Walia, Belgia, Wielka Brytania), bierze udział w nagrywaniu płyt (Kraków Gospel Choir „Yes, I know Jesus”, „All because of Jesus”, DeocentriCity „Live at five”). Współpracuje z muzykami i wokalistami z całego świata takimi jak: Collin Vassel, Wayne Ellington, Trey McLaughlin, Ruth Waldron, Jnr Robinson, Peter Francis, Gerald T. Smith, Myron Butler, Karen Gibson, Colin Williams, Dathan Thigpen, Tomasz Żółtko, Krzysztof Szczypuła, Beata Bednarz, Piotr Nazaruk, Adam Kosewski, TGD i wielu innych. Od wielu lat współtworzy oprawę muzyczną Festiwalu 7xGospel w Krakowie.

Staszek Srzednicki – gitara basowa

Staszek Srzednicki – gitarzysta, absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat doskonalił dzięki pomocy między innymi Mateusza Cudzicha, Marcina Pospieszalskiego, Macieja Garbowskiego. Przez lata miał możliwość grać z: Leszkiem Nowotarskim, Robertem Cudzichem, Kamilem Cudzichem, Dominikiem Bieńczyckim, Łukaszem Giergielem, Kraków Gospel Choir, Joyful Voice, Soul`n`Voices, Mats Meguenni, PlayPray.

Chóry

Warsztaty Gospel City w 2019 roku
Na czas wydarzenia członkowie różnych chórów
łączą się w jeden zjednoczony chór gospel.
Warsztaty Gospel City w 2015 roku

W warsztatach Gospel City uczestniczę od 2013 roku. Gdy spotyka cię coś tak niesamowitego wiesz, że już nie ma powrotu. Rokrocznie, wszystko staje się nowe.

– uczestniczka